Paul Bocuse, a neves francia séf 1987-ben hívta életre a Bocuse d'Or versenyt. Ma már elképzelhetetlen a kulináris ipar a világ leghíresebb főzőversenye nélkül. Számos tehetséges szakács a világ minden tájáról szerzett már hírnevet ezen a nagysikerű rendezvényen elért eredményeivel.
Paul Bocuse mindig is nagy jelentőséget tulajdonított a jövő nemzedékeinek, ezért erre az örökségre alapozva különféle akadémiákat hoztak létre szerte a világon, amelyek küldetésüknek tekintik a jövő szakácsainak képzését. Hamvas Zoltán, a Magyar Bocuse d'Or Akadémia - 2013 óta működő - elnöke nemcsak ezt a feladatot tartja fontosnak, hanem a magyar gasztronómia megismertetését és világszintű elismertségét is. „Fontosnak tartom, hogy minden leendő szakemberben tudatosítsák a képzés során, hogy a magyar hagyományokat meg kell becsülni, és a benne rejlő lehetőségeket ki kell használni, mert ez egy olyan szilárd alap, amely nem függ az aktuális trendektől."
Az akadémia koncepciójában a hagyományos szempont mellett a technológia is fontos szerepet játszik, hiszen a Bocuse d'Or versenyek a technológiai innovációról és a teljesítményről is szólnak. „Ami a versenyeken történik, az később a gasztronómia más szintjeire is átgyűrűzik. Technológiai szempontból a Bocuse d'Or eseményei nemcsak meghatározóak, hanem trendalapítók is." Folyamatos fejlesztés és innováció elképzelhetetlen technológiai háttér nélkül, ezért fontos, hogy az Akadémián jelenleg részt vevő 34 séf elképzelései, ötletei, innovációi előtt ne legyen technológiai akadály- Hamvas Zoltán szerint.
A képzés része az is, hogy eszközöket biztosítsanak azoknak a főbb problémáknak a kezelésére, amelyekkel a szakácsok napi szinten szembesülnek. A mai világban a munkaerőhiánnyal és az időkényszerrel kell megküzdeniük, miközben biztosítják az előállított ételek magas színvonalát és minőségét. Az olyan innovatív technológiák, mint a RATIONAL, segítenek leküzdeni ezeket a kihívásokat.
„A Magyar Bocuse d'Or Akadémia szakácsai rendkívül pozitívan nyilatkoznak a RATIONAL készülékeiről. A kényelmi szempontok nagyon fontosak, ezek a rendszerek speciális terheket vesznek le a szakácsok válláról. Egyszerűen szólva, megkönnyítik az életet a konyhában.”
A Bocuse d'Or Akadémián jelenleg 5 iCombi Pro van, régebben és a 2023-as Magyar döntőn még SelfCookingCenter-t használtak. A RATIONAL készülékek számos funkciója nagy segítséget jelent a képzett szakácsoknak a mindennapi munkájuk során.
„Technológiát tekintve a RATIONAL a gasztronómiában egy szinten van a Bocuse d'Orral. Nincsenek kompromisszumok, nem elégszik meg kevesebbel, mint a legjobbnak lenni. Másodszor, nagy lépés, ami komoly előnyt jelent számunkra, az a ConnectedCooking szoftver, amely lehetővé teszi a távvezérlést” – mondja Hamvas Zoltán.
Néhány hónapja került először iVario Pro 2-S az Akadémia konyhájába. Dalnoki Bence, a híres magyar szakács, aki a 2023-as Bocuse D'Or világversenyen harmadik helyezést ért el, már most is nagy rajongója: „Az iVario nagy segítség minden profi konyhában. Gyors, a teljesítményének és a nyomás alatti főzésnek köszönhetően - tempósan el tudom készíteni a hosszú főzési folyamatokat igénylő ételeket. Az időmegtakarítás a hagyományos konyhai gépekhez képest legalább 40%. A RATIONAL technológia másik kiemelkedő tulajdonsága a felhasználóbarát használat. „Az integrált főzési folyamatoknak köszönhetően még a tapasztalatlan szakácsok is gond nélkül dolgozhatnak a készülékekkel."